Non League Results

Non league

Highland League

Buckie Thistle 3-1 Formartine Utd
Deveronvale 0-1 Cove Rangers
Fort William P-P Forres Mechs
Huntly 4-4 Rothes
Inverurie Loco’s 2-2 Clachnacuddin
Lossiemouth 1-5 Brora Rangers
Nairn County 1-2 Keith
Turriff Utd 0-9 Fraserburgh
Wick Academy 2-1 Strathspey Thistle

Lowland League

Coldstream 3-0 Easthouses
Hawick RA P-P Dunbar
Hill of Beath 4-1 Leith
Peebles 1-2 Tweedmouth
Penicuik 2-1 Oakley
Bo’ness 1-0 Sauchie
Burntisland 4-1 Dalkeith
Crossgates 4-1 Tranent
Dundonald 1-3 Bonnyrigg
Dunipace 1-3 Haddington
Broxburn 6-1 Stirling Uni EOS
Camelon 4-1 Preston Ath
Craigroyston 2-2 Ormiston
Inverkeithing 2-0 Edinburgh
Jeanfield 2-1 Heriot Watt
Linlithgow 3-1 St Andrews
Civil Service 1-0 Stirling Uni
Cumbernauld Colts 1-1 Edinburgh Uni
Edusport Academy 0-1 East Kilbride FC
Gala Fairydean Rovers 2-2 East Stirling
Gretna P-P Whitehill
Vale of Leithen P-P BSC Glasgow

East Region

Broughty 3-1 Thornton
Carnoustie 2-0 Star Hearts
FauldhouseLochee Utd
Forfar WE 2-2 Tayport
Glenrothes 3-2 Whitburn
Blairgowrie 1-3 Kinnoull
Dundee Violet 7-0 Coupar Angus
East Craigie 2-2 Luncarty
Forfar Alb 1-2 North End
Scone 3-2 Arbroath Vics
Kirkcaldy 1-2 Bathgate
Lochgelly 1-2 Stoneyburn
Lochore P-P Rosyth
Pumpherston 3-2 Livingston Utd
West Calder P-P Newburgh
Harthill 1-1 Armadale
Kirriemuir 2-0 Brechin Vics

West Region

Cumnock 0-1 Auchinleck
Irvine Meadow 6-0 Cambuslang
Kilbirnie 3-0 Troon
Rob Roy P-P Hurlford
Largs 3-3 Pollok
Petershill 0-3 Beith
Renfrew 3-1 Kilwinning
Arthurlie P-P Kilsyth
Darvel P-P Kello
Irvine Vics P-P Girvan
Larkhall P-P Craigmark
Neilston P-P Rutherglen
St Roch’s P-P Cumbernauld
Whitletts P-P Rossvale
Ardrossan 0-0 Maybole
Bellshill P-P Gartcairn
G Perthshire 2-0 Greenock
Lugar P-P Yoker
Maryhill P-P Royal Albert
Port Glasgow 0-3 EK Thistle
Shettleston P-P Shotts
Wishaw 0-4 Blantyre
Ashfield P-P Newmains
Carluke 1-1 Vale of Clyde
Lanark 4-1 Annbank
Lesmahagow P-P Forth
St Anthony’s 1-0 Vale of Leven
Thorniewood P-P Muirkirk

North Region

East End 0-4 Banks O’Dee
Hall Russell 1-2 Colony Park
Maud 0-1 Montrose Roselea
Stonehaven 4-0 Culter
Buckie Rov 1-0 Banchory
Sunnybank 0-0 Burghead
Aberdeen Uni 6-1 Cruden Bay
Newmachar 2-2 New Elgin
Spey Valley 1-5 Buchanhaven
Dufftown 1-1 Nairn St Ninian
Ellon Utd 3-2 Dyce Jnrs
Hermes 1-2 Bridge of Don
Fraserburgh Utd 3-1 Glentanar
Longside 3-0 Stoneywood Parkvale
Islavale 0-0 Forres Th
Deveronside 4-1 Whitehills

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.