Non League Results

Non league

Highland League

 

Formartine Utd 5-1 Clachnacuddin

Buckie Thistle 0-3 Keith

Forres Mechs P-P Deveronvale

Fraserburgh 9-0 Fort William

Nairn County 3-2 Lossiemouth

Strathspey Thistle P-P Huntly

Turriff Utd P-P Wick Academy

 

Lowland League

 

Burntisland 10-3 Eyemouth

Coldstream 1-2 Lothian Th

Preston Ath 1-1 Heriot Watt

Tynecastle 0-5 Kelty Hearts

Leith 2-1 Peebles

Civil Service 2-2 Gala Fairydean Rovers

East Kilbride FC 4-1 Whitehill

East Stirling 4-2 Selkirk

Stirling Uni 1-2 Hawick RA

Vale of Leithen P-P Gretna

 

West Region

 

Arthurlie P-P Cumnock

Clydebank P-P Kilbirnie

Girvan P-P Pollok

Glenafton P-P Kilwinning

Hurlford P-P Auchinleck

Rob Roy P-P Beith

Darvel P-P Shettleston

Irvine Meadow 1-0 Kilsyth

Kello P-P Renfrew

Largs 1-1 Petershill

Maryhill 3-6 Cambuslang

Rutherglen P-P Larkhall

Troon P-P Cumbernauld

Ardrossan 2-2 Annbank

Craigmark P-P Whitletts

Dalry P-P Saltcoats

Lugar P-P Ardeer

Muirkirk P-P Maybole

Benburb 2-0 Port Glasgow

Blantyre P-P St Roch’s

G Perthshire 3-0 Yoker

Neilston P-P Greenock

Rossvale 4-0 EK Thistle

Thorniewood P-P Lesmahagow

Carluke 1-1 Lanark

Johnstone P-P Royal Albert

Newmains P-P Dunipace

St Anthony’s 2-1 Ashfield

Vale of Clyde 0-7 Gartcairn

Vale of Leven 0-3 Bellshill

 

East Region

 

Bonnyrigg 2-0 Forfar WE

Broughty 4-1 Bo’ness

Carnoustie 0-3 Linlithgow

Dundonald P-P Lochee Utd

Hill of Beath 2-2 Newtongrange

Star Hearts 0-6 Camelon

Penicuik 1-1 Broxburn

Sauchie P-P Jeanfield

Bathgate 2-3 Whitburn

Dalkeith 0-5 Downfield

Dunbar 2-2 Haddington

Fauldhouse P-P Thornton

Glenrothes P-P Musselburgh

St Andrews 2-1 Kirriemuir

Tayport 1-1 Arniston

Newburgh P-P North End

Arbroath Vics 4-0 Lochore

Blairgowrie P-P Brechin Vics

Coupar Angus P-P Newburgh

Dundee Violet 2-0 Scone

Forfar AlbĀ  P-P North End

Lochee Harp 3-5 Kinnoull

Luncarty 2-1 East Craigie

Armadale P-P Pumpherston

Crossgates 6-2 Rosyth

Kirkcaldy 1-12 Edinburgh

Livingston Utd P-P Easthouses

Lochgelly P-P Oakley

Stoneyburn P-P Harthill

West Calder 3-0 Craigroyston

 

 

North Region

 

Dyce Jnrs 1-2 Ellon Utd

Hall Russell 2-1 Stonehaven

Hermes 4-0 Culter

Inverness City 1-4 Banks O’Dee

Newburgh Thistle 2-2 Colony Park

Cruden Bay 0-0 Stoneywood Parkvale

Glentanar 2-1 Newmachar

Lewis Utd 2-3 Buchanhaven

Sunnybank 2-5 Aberdeen Uni

Deveronside 7-0 Spey Valley

Forres Th 0-3 Nairn St Ninian

Islavale 1-3 Buckie Rov

New Elgin 4-3 Whitehills

 

 

Scottish Junior Cup

 

Wishaw P-P Forth

Be the first to comment

Leave a Reply