Non League Results

Non league

Highland League

 

Deveronvale 1-4 Fraserburgh

Brora Rangers P-P Wick Academy

Cove Rangers 3-2 Formartine Utd

Forres Mechs P-P Lossiemouth

Fort William 1-1 Clachnacuddin

Huntly 2-3 Nairn County

Rothes 3-2 Keith

Turriff Utd 1-2 Strathspey Thistle

 

Lowland League

 

Selkirk P-P Cumbernauld Colts

Eyemouth 0-6 Preston Ath

Lothian Th P-P Burntisland

Peebles 4-1 Heriot Watt

Tweedmouth 1-9 Leith

Coldstream 1-8 Tynecastle

BSC Glasgow 2-0 Vale of Leithen

Edinburgh Uni 2-2 Dalbeattie

Gala Fairydean Rovers 0-1 East Stirling

Gretna 4-1 Whitehill

Hawick RA 0-5 Civil Service

Spartans 0-2 East Kilbride FC

 

West Region

 

Cumnock 3-1 Glenafton

Pollok 1-2 Auchinleck

Largs 0-1 Irvine Meadow

Petershill 2-0 Shettleston

Renfrew 4-3 Larkhall

Maybole 1-2 Whitletts

Muirkirk P-P Ardrossan

Blantyre 3-3 Neilston

EK Thistle 1-2 St Roch’s

Lesmahagow P-P Thorniewood

Rossvale 3-1 G Perthshire

Shotts P-P Port Glasgow

Yoker 0-1 Benburb

Bellshill 3-1 Carluke

Johnstone P-P Royal Albert

Lanark 1-0 Ashfield

Newmains P-P Vale of Leven

Vale of Clyde 6-2 Dunipace

Ardeer P-P Greenock

Craigmark P-P Cumbernauld

Dalry P-P Darvel

Kello 2-3 Troon

Rob Roy P-P Irvine Vics

Lugar P-P Clydebank

St Anthony’s 3-1 Annbank

 

East Region

 

Broxburn 4-0 Broughty

Dundonald 3-1 Newtongrange

Lochee Utd 1-2 Bonnyrigg

Penicuik 4-1 Star Hearts

Dalkeith 1-1 Bathgate

Kirriemuir 0-2 Dunbar

Musselburgh 3-2 St Andrews

Blairgowrie 3-5 Dundee Violet

Coupar Angus 7-1 Lochee Harp

East Craigie 3-1 Arbroath Vics

Kinnoull 2-2 Lochore

Newburgh 1-5 North End

Scone 4-0 Forfar Alb

Craigroyston 3-2 Crossgates

Easthouses 3-1 Stoneyburn

Oakley 2-0 Armadale

Rosyth 5-1 Livingston

West Calder 9-0 Kirkcaldy

Downfield 2-2 Camelon

Fauldhouse 0-1 Luncarty

Harthill P-P Whitburn

Blackburn Utd 0-2 Glenrothes

Lochgelly P-P Tranent

Pumpherston 2-4 Linlithgow

Sauchie 0-1 Thornton

Arniston P-P Hill of Beath

 

 

North Region

 

Banchory 1-4 Maud

Colony Park 0-4 Hermes

Ellon Utd 3-1 Hall Russell

Montrose Roselea 1-2 Dufftown

Stonehaven 3-1 Inverness City

Nairn St Ninian 1-0 Deveronside

 

 

Scottish Junior Cup

 

Arthurlie 2-1 Gartcairn

Hurlford 3-0 Haddington

Jeanfield 2-6 Beith

Kilbirnie 2-1 Forfar WE

Kilsyth 0-2 Carnoustie

Rutherglen 0-3 Bo’ness

Wishaw P-P Forth

Be the first to comment

Leave a Reply