Non League Results

Non league

Highland League

 

Brora Rangers P-P Inverurie Loco’s

Wick Academy 0-4 Nairn County

Deveronvale 4-1 Huntly

Formartine Utd 5-0 Rothes

Fort William P-P Buckie Thistle

Fraserburgh 6-1 Forres Mechs

Lossiemouth 3-2 Keith

Strathspey Thistle 2-2 Clachnacuddin

 

Lowland League

 

Tweedmouth 1-4 Preston Ath

Tynecastle P-P Peebles

Selkirk P-P Edinburgh Uni

Vale of Leithen 3-2 Stirling Uni

Whitehill 4-0 Cumbernauld Colts

Heriot Watt 2-3 Lothian Th

Ormiston 1-4 Kelty Hearts

Civil Service 1-0 Gretna

East Kilbride FC 3-0 Gala Fairydean Rovers

East Stirling 4-1 Dalbeattie

Edusport Academy 0-1 BSC Glasgow

Hawick RA P-P Spartans

Leith 4-1 Coldstream

 

West Region

 

Clydebank P-P Kilwinning

Girvan P-P Glenafton

Cambuslang 5-0 Shettleston

Darvel 0-2 Largs

Kello P-P Larkhall

Maryhill P-P Renfrew

Troon 0-2 Petershill

Irvine Meadow 0-1 Cumbernauld

Dalry P-P Irvine Vics

Whitletts P-P Annbank

Ardrossan 0-2 Maybole

Craigmark P-P Ardeer

Lugar 7-2 Muirkirk

Blantyre P-P Port Glasgow

G Perthshire 4-0 Lesmahagow

Shotts 1-3 Greenock

St Roch’s 1-1 Neilston

Thorniewood P-P Benburb

Carluke 1-4 Dunipace

Johnstone P-P Vale of Clyde

Newmains P-P Lanark

Royal Albert P-P St Anthony’s

Vale of Leven 1-2 Ashfield

 

East Region

 

Broughty 1-3 Dundonald

Camelon 0-4 Broxburn

Hill of Beath P-P Bonnyrigg

Newtongrange 0-3 Penicuik

Dunbar 1-2 Tayport

Fauldhouse P-P Glenrothes

Kirriemuir P-P Arniston

Thornton P-P Dalkeith

Musselburgh 2-0 Tranent

St Andrews 1-0 Bathgate

Blairgowrie P-P Forfar Alb

Coupar Angus P-P Brechin Vics

North End 3-2 East Craigie

Lochee Harp 1-1 Arbroath Vics

Lochore P-P Dundee Violet

Newburgh P-P Luncarty

Scone 0-1 Kinnoull

Easthouses 2-3 Crossgates

Edinburgh 0-2 Armadale

Harthill 2-1 Lochgelly

Livingston Utd 2-3 West Calder

Oakley 3-0 Kirkcaldy

Pumpherston 1-0 Rosyth

Stoneyburn 0-0 Craigroyston

 

 

North Region

 

Banks O’Dee 0-2 Dyce Jnrs

Inverness City 2-1 Newburgh Thistle

Aberdeen Uni 1-3 Fraserburgh Utd

Buchanhaven 0-2 Sunnybank

East End 5-1 Glentanar

Lewis Utd 1-0 Cruden Bay

Stoneywood Parkvale 7-0 Newmachar

Buckie Rov 6-1 Spey Valley

Burghead 2-3 Islavale

Deveronside 5-1 New Elgin

Nairn St Ninian 3-3 Forres Th

 

 

Scottish Junior Cup

 

Wishaw 5-1 Downfield

Bellshill 1-2 Sauchie

Blackburn Utd 0-5 Linlithgow

Cumnock 1-5 Auchinleck

Gartcairn 2-2 Arthurlie

Hurlford P-P Haddington

Jeanfield P-P Beith

Kilbirnie P-P Forfar WE

Kilsyth P-P Carnoustie

Rob Roy 6-2 Star Hearts

Lochee Utd 5-0 EK Thistle

Rossvale 0-3 Pollok

Rutherglen P-P Bo’ness

Whitburn 1-2 Yoker

Be the first to comment

Leave a Reply