Non League Results

Non league

Highland League

 

Buckie Thistle 2-2 Brora Rangers

Cove Rangers P-P Clachnacuddin

Deveronvale P-P Huntly

Formartine Utd P-P Wick Academy

Forres Mechs P-P Strathspey Thistle

Fraserburgh 4-0 Fort William

Inverurie Loco’s P-P Lossiemouth

Keith P-P Nairn County

Rothes P-P Turriff Utd

 

Lowland League

 

 

Kelty Hearts 4-0 Burntisland

Preston Ath P-P Ormiston

Peebles 4-3 Coldstream

Tweedmouth P-P Eyemouth

Whitehill P-P BSC Glasgow

Cumbernauld Colts 2-1 Edinburgh Uni

Dalbeattie 0-2 East Kilbride FC

Gala Fairydean Rovers 1-2 Selkirk

Gretna 0-3 Edusport Academy

Hawick RA P-P Vale of Leithen

Spartans 1-0 Civil Service

 

West Region

 

Glenafton 0-1 Auchinleck

Hurlford 1-2 Kilwinning

Kilbirnie 1-1 Beith

Pollok 5-0 Arthurlie

Cumnock 5-2 Clydebank

Girvan P-P Rob Roy

Cambuslang 4-2 Larkhall

Darvel 2-0 Renfrew

Kello P-P Troon

Maryhill 0-1 Largs

Petershill 1-3 Rutherglen

Shettleston 2-0 Kilsyth

Ardeer 3-0 Saltcoats

Craigmark 1-3 Ardrossan

Dalry P-P Irvine Vics

Lugar 5-2 Annbank

Muirkirk 1-1 Whitletts

Blantyre P-P Forth

Greenock 1-3 Port Glasgow

Neilston P-P Rossvale

Shotts 8-2 Lesmahagow

St Roch’s 5-4 Benburb

Yoker 2-2 G Perthshire

Ashfield 3-0 Carluke

Johnstone P-P Gartcairn

Newmains P-P Vale of Clyde

Royal Albert 4-4 Lanark

St Anthony’s 0-1 Bellshill

Vale of Leven 1-0 Dunipace

 

East Region

 

Broxburn 8-0 Forfar WE

Camelon P-P Broughty

Carnoustie P-P Linlithgow

Jeanfield P-P Hill of Beath

Star Hearts 1-5 Bonnyrigg

Lochee Utd P-P Sauchie

Penicuik 3-1 Dundonald

Arniston P-P Glenrothes

Blackburn Utd 1-2 Bathgate

Haddington P-P St Andrews

Musselburgh 3-1 Whitburn

Tayport 3-2 Kirriemuir

Thornton  P-P Fauldhouse

Tranent 1-5 Dunbar

Brechin Vics P-P Luncarty

Coupar Angus P-P Scone

North End 6-0 Arbroath Vics

Dundee Violet P-P Forfar Alb

East Craigie P-P Lochore

Lochee Harp P-P Blairgowrie

Newburgh P-P Kinnoull

Easthouses P-P Livingston Utd

Harthill 6-5 West Calder

Kirkcaldy 1-4 Craigroyston

Lochgelly P-P Crossgates

Oakley 4-2 Rosyth

Pumpherston 3-0 Edinburgh

Stoneyburn 0-5 Armadale

 

 

North Region

 

Banks O’Dee 5-2 Stonehaven

Hall Russell 1-0 Culter

Inverness City 0-1 Ellon Utd

Newburgh Thistle 3-1 Hermes

Aberdeen Uni 2-1 Cruden Bay

Fraserburgh Utd 1-4 East End

Glentanar P-P Lewis Utd

Stoneywood Parkvale P-P Buchanhaven

Sunnybank 6-1 Newmachar

Buckie Rov 1-2 Forres Th

New Elgin P-P Islavale

Spey Valley P-P Burghead

Whitehills 0- 10 Nairn St Ninian

 

 

Scottish Junior Cup

 

Cumbernauld 0-4 Newtongrange

Dyce Jnrs P-P Irvine Meadow

EK Thistle 7-1 Thorniewood

Wishaw P-P Downfield

 

Be the first to comment

Leave a Reply