Non League Results

Non league

Highland League

 

Brora Rangers 16-0 Fort William

Buckie Thistle P-P Wick Academy

Clachnacuddin 3-0 Nairn County

Cove Rangers 4-0 Inverurie Loco’s

Deveronvale 0-5 Formartine Utd

Forres Mechs 5-0 Keith

Huntly 5-1 Strathspey Thistle

Lossiemouth 3-0 Turriff Utd

Rothes P-P Fraserburgh

 

Lowland League

 

Lothian Th P-P Eyemouth

Ormiston 1-0 Coldstream

BSC Glasgow 4-0 Dalbeattie

 

West Region

 

Clydebank 2-2 Girvan

Kilwinning 4-1 Arthurlie

Kello 2-1 Shettleston

Largs 1-1 Renfrew

Maryhill P-P Larkhall

Troon 2-1 Darvel

Craigmark P-P Ardeer

Dalry P-P Muirkirk

Lugar P-P Ardrossan

Maybole P-P Irvine Vics

Whitletts 1-2 Saltcoats

Lesmahagow P-P St Roch’s

Neilston 3-0 Port Glasgow

Rossvale 5-0 Yoker

Dunipace 1-3 St Anthony’s

Vale of Clyde P-P Carluke

Vale of Leven 2-1 Royal Albert

 

 

East Region

 

Bo’ness 2-2 Broxburn

Dundonald 4-0 Jeanfield

Arniston 0-0 Kirriemuir

Dalkeith 5-0 Tranent

Glenrothes P-P Fauldhouse

Haddington P-P Blackburn Utd

Thornton 3-0 St Andrews

Coupar Angus P-P Dundee Violet

North End 3-1 Blairgowrie

East Craigie 0-1 Kinnoull

Forfar Alb P-P Arbroath Vics

Luncarty P-P Newburgh

Armadale P-P Harthill

Edinburgh 5-2 Easthouses

Kirkcaldy P-P Craigroyston

Lochgelly 4-2 Rosyth

West Calder P-P Pumpherston

Brechin Vics 0-7 Penicuik

Bonnyrigg 5-0 Stoneyburn

 

North Region

 

Banks O’Dee 3-2 Newburgh Thistle

Culter P-P Montrose Roselea

Ellon Utd P-P Inverness City

Cruden Bay 1-4 Buchanhaven

East End 2-2 Sunnybank

Fraserburgh Utd P-P Glentanar

Lewis Utd 0-4 Aberdeen Uni

Newmachar P-P Longside

Deveronside 2-1 Forres Th

Islavale 5-1 Whitehills

Nairn St Ninian 4-0 Spey Valley

New Elgin 1-2 Burghead

 

Scottish Junior Cup

 

Dunbar 4-0 Hermes

Pollok 5-0 G Perthshire

Bellshill P-P Ashfield

Carnoustie P-P Petershill

Crossgates P-P Beith

Cumnock 5-1 Bathgate

Downfield P-P Wishaw

Dyce Jnrs P-P Irvine Meadow

Forfar WE P-P Shotts

Forth 2-2 Lochore

Gartcairn 3-1 Maud

Hill of Beath P-P Auchinleck

Hurlford P-P Musselburgh

Star Hearts 4-0 Blantyre

Kilbirnie 4-1 Lanark

Rob Roy P-P Glenafton

Lochee Utd P-P Johnstone

Newtongrange P-P Cumbernauld

Oakley P-P Linlithgow

Rutherglen 6-0 Stonehaven

Sauchie P-P Camelon

Scone P-P Kilsyth

Thorniewood P-P EK Thistle

Whitburn P-P Benburb

Be the first to comment

Leave a Reply