Non League Results

Non league

Highland League

 

Formartine Utd P-P Forres Mechs

Fort William P-P Cove Rangers

Fraserburgh 1-2 Keith

Huntly P-P Lossiemouth

Inverurie Loco’s P-P Rothes

Nairn County 4-1 Buckie Thistle

Strathspey Thistle P-P Brora Rangers

Turriff Utd P-P Clachnacuddin

Wick Academy P-P Deveronvale

 

Lowland League

 

Coldstream 2-3 Leith

Ormiston 2-0 Burntisland

Kelty Hearts 4-0 Preston Ath

Heriot Watt 2-0 Peebles

Civil Service 1-3 East Stirling

Cumbernauld Colts 2-2 BSC Glasgow

Dalbeattie P-P Spartans

Edinburgh Uni 1-1 Vale of Leithen

Gala Fairydean Rovers 2-1 Edusport Academy

Gretna 1-3 Selkirk

Hawick RA 2-3 East Kilbride FC

Whitehill 3-2 Stirling Uni

 

West Region

 

Clydebank P-P Girvan

Cambuslang P-P Maryhill

Darvel P-P Renfrew

Kello P-P Larkhall

Shettleston P-P Largs

Ardeer P-P Whitletts

Ardrossan P-P Annbank

Dalry P-P Saltcoats

Maybole P-P Lugar

Muirkirk P-P Craigmark

Greenock 0-2 Neilston

St Roch’s P-P Lesmahagow

Newmains P-P St Anthony’s

Royal Albert P-P Carluke

 

 

East Region

 

Broxburn P-P Dundonald

Arniston P-P Glenrothes

Dalkeith P-P Kirriemuir

Thornton P-P St Andrews

Arbroath Vics P-P Lochee Harp

Blairgowrie P-P Dundee Violet

Forfar Alb P-P East Craigie

Kinnoull P-P North End

Craigroyston 1-5 Harthill

Easthouses P-P Livingston Utd

Kirkcaldy P-P Edinburgh

Lochgelly P-P Rosyth

Stoneyburn P-P Armadale

West Calder P-P Pumpherston

Brechin Vics P-P Penicuik

Fauldhouse P-P Luncarty

 

North Region

 

Dufftown P-P Ellon Utd

Hall Russell P-P Culter

Inverness City P-P Newburgh Thistle

Buchanhaven P-P East End

Burghead 2-0 Spey Valley

New Elgin 1-1 Islavale

Cruden Bay P-P Aberdeen Uni

Glentanar P-P Lewis Utd

Stoneywood Parkvale P-P Fraserburgh Utd

Sunnybank P-P Newmachar

Buckie Rov 3-1 Deveronside

Whitehills P-P Forres Th

 

Scottish Junior Cup

 

Arthurlie 3-1 Coupar Angus

Bellshill P-P Ashfield

Blackburn Utd 5-1 Colony Park

Bo’ness 3-0 Kilwinning

Carnoustie P-P Petershill

Crossgates P-P Beith

Cumnock P-P Bathgate

Downfield P-P Wishaw

Dyce Jnrs P-P Irvine Meadow

Forfar WE P-P Shotts

Forth P-P Lochore

Gartcairn P-P Maud

G Perthshire 3-3 Pollok

Haddington 3-1 Vale of Clyde

Hermes 1-1 Dunbar

Hill of Beath P-P Auchinleck

Hurlford P-P Musselburgh

Star Hearts P-P Blantyre

Kilbirnie P-P Lanark

Rob Roy P-P Glenafton

Lochee Utd P-P Johnstone

Newtongrange P-P Cumbernauld

Oakley P-P Linlithgow

Rossvale 3-2 Banks O’Dee

Rutherglen P-P Stonehaven

Sauchie P-P Camelon

Scone P-P Kilsyth

Thorniewood P-P EK Thistle

Tranent 0-3 Jeanfield

Troon 0-2 Yoker

Vale of Leven 2-3 Bonnyrigg

Whitburn P-P Benburb

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply