Non League Results

Non league

Highland League

 

Deveronvale P-P Nairn County

Forres Mechs P-P Wick Academy

Keith 0-3 Inverurie Loco’s

Lossiemouth 2-3 Clachnacuddin

Rothes 9-1 Fort William

Turriff Utd 1-2 Huntly

 

Lowland League

 

Burntisland 3-4 Leith

Eyemouth 1-2 Ormiston

Peebles 7-0 Tweedmouth

Civil Service 2-0 Hawick RA

Selkirk 0-2 Gretna

Vale of Leithen 2-3 Dalbeattie

Heriot Watt 2-2 Coldstream

BSC Glasgow 1-4 Cumbernauld Colts

Gala Fairydean Rovers 2-3 Edinburgh Uni

 

West Region

 

Arthurlie 1-1 Girvan

Auchinleck 4-1 Rob Roy

Beith 3-0 Hurlford

Cumnock 1-3 Kilwinning

Kilbirnie 1-1 Pollok

Cumbernauld 2-2 Darvel

Irvine Meadow 0-1 Kello

Kilsyth 1-3 Petershill

Larkhall 0-3 Renfrew

Maryhill P-P Largs

Shettleston 2-3 Rutherglen

Troon 3-2 Cambuslang

Ardrossan 4-1 Irvine Vics

Craigmark 3-1 Annbank

Lugar P-P Saltcoats

Maybole P-P Ardeer

Whitletts P-P Muirkirk

Blantyre 4-0 EK Thistle

Forth 4-0 Benburb

G Perthshire 3-1 Thorniewood

Greenock 1-0 Shotts

Neilston 6-1 Lesmahagow

St Roch’s 0-1 Rossvale

Wishaw 2-0 Yoker

Bellshill P-P Dunipace

Carluke 7-0 Newmains

Gartcairn 1-2 Royal Albert

Johnstone 1-3 Ashfield

Lanark 2-3 Vale of Clyde

St Anthony’s 1-0 Vale of Leven

 

 

East Region

 

Bo’ness 3-3 Broughty

Bonnyrigg 0-0 Linlithgow

Camelon 1-0 Penicuik

Carnoustie 0-4 Dundonald

Forfar WE 2-1 Lochee Utd

Jeanfield 0-0 Broxburn

Star Hearts 1-2 Sauchie

Newtongrange 2-4 Hill of Beath

Blackburn Utd 0-2 Dunbar

Downfield 2-2 Arniston

Fauldhouse 1-1 Musselburgh

Glenrothes 2-2 Dalkeith

Tayport 2-3 St Andrews

Thornton 3-3 Haddington

Tranent 2-1 Bathgate

Whitburn 4-0 Kirriemuir

Arbroath Vics 6-0 Coupar Angus

Brechin Vics 3-0 Newburgh

North End 1-0 Lochore

East Craigie 0-3 Dundee Violet

Forfar Alb P-P Blairgowrie

Kinnoull 3-2 Luncarty

Scone 2-2 Lochee Harp

Armadale 2-0 Kirkcaldy

Crossgates 4-1 West Calder

Edinburgh 2-3 Oakley

Harthill 10-2 Stoneyburn

Livingston Utd 1-3 Rosyth

Lochgelly 8-0 Craigroyston

Pumpherston 1-0 Easthouses

 

North Region

 

Banchory 3-2 Inverness City

Dufftown 1-3 Dyce Jnrs

Ellon Utd 3-2 Colony Park

Maud 3-4 Stonehaven

Montrose Roselea 2-0 Hall Russell

East End 1-0 Fraserburgh Utd

Aberdeen Uni 4-3 Stoneywood Parkvale

Buchanhaven 1-0 Newmachar

Glentanar 2-0 Longside

Sunnybank 5-0 Lewis Utd

Burghead 0-4 Nairn St Ninian

Forres Th 1-0 Buckie Rov

Islavale P-P Deveronside

New Elgin 2-6 Spey Valley

 

Be the first to comment

Leave a Reply