Non League Results

Non league

Highland League

 

Brora Rangers 3-0 Buckie Thistle

Clachnacuddin 0-4 Cove Rangers

Fort William 0-10 Fraserburgh

Huntly 3-1 Deveronvale

Lossiemouth 2-4 Inverurie Loco’s

Nairn County 2-1 Keith

Strathspey Thistle 0-3 Forres Mechs

Turriff Utd 1-0 Rothes

Wick Academy 3-2 Formartine Utd

 

Lowland League

 

Coldstream 2-8 Preston Ath

Kelty Hearts 7-0 Ormiston

Lothian Th 6-1 Heriot Watt

Peebles 1-3 Leith

Tweedmouth 0-9 Tynecastle

Civil Service 4-1 Dalbeattie

Cumbernauld Colts 6-1 Vale of Leithen

Edinburgh Uni 1-2 Spartans

Edusport Academy 0-2 Selkirk

Gala Fairydean Rovers 2-5 Whitehill

Gretna 1-4 East Kilbride FC

Hawick RA 0-9 BSC Glasgow

 

 

 

West Region

 

Arthurlie 1-1 Glenafton

Auchinleck 5-0 Clydebank

Beith 2-1 Kilwinning

Cumnock 0-1 Rob Roy

Kilbirnie 2-0 Hurlford

Pollok 2-2 Girvan

Cumbernauld 1-3 Cambuslang

Irvine Meadow 1-2 Renfrew

Kello 2-2 Darvel

Larkhall 0-1 Largs

Maryhill 1-2 Petershill

Rutherglen 5-1 Kilsyth

Troon 5-2 Shettleston

Annbank 5-2 Muirkirk

Craigmark 5-0 Saltcoats

Dalry 3-1 Ardeer

Maybole 5-2 Ardrossan

Whitletts 0-3 Irvine Vics

EK Thistle P-P Neilston

Forth 1-6 Yoker

Greenock 4-1 Lesmahagow

Port Glasgow A-A G Perthshire

Rossvale 1-2 St Roch’s

Shotts P-P Thorniewood

Wishaw 0-2 Benburb

Bellshill 1-2 Royal Albert

Carluke 1-1 Vale of Clyde

Gartcairn 5-0 Ashfield

Johnstone 3-2 Lanark

St Anthony’s 2-0 Dunipace

Vale of Leven 8-0 Newmains

 

 

East Region

 

Bo’ness 1-2 Linlithgow

Broughty 1-2 Camelon

Broxburn 3-1 Hill of Beath

Forfar WE 0-1 Jeanfield

Star Hearts 3-3 Carnoustie

Lochee Utd 3-1 Dundonald

Newtongrange 2-2 Sauchie

Penicuik 2-2 Bonnyrigg

Blackburn Utd 2-1 Tayport

Dunbar 0-0 Arniston

Fauldhouse 3-3 St Andrews

Glenrothes 2-4 Bathgate

Haddington 3-0 Downfield

Musselburgh 1-0 Thornton

Tranent 3-1 Kirriemuir

Whitburn 2-8 Dalkeith

Arbroath Vics 0-0 East Craigie

Brechin Vics 1-3 Kinnoull

North End 8-1 Forfar Alb

Lochee Harp 1-2 Dundee Violet

Lochore 1-4 Blairgowrie

Luncarty 3-0 Scone

Newburgh 1-5 Coupar Angus

Easthouses 0-2 West Calder

Harthill 1-6 Edinburgh

Livingston Utd 11-0 Kirkcaldy

Oakley 6-1 Crossgates

Pumpherston 2-1 Armadale

Rosyth 5-2 Craigroyston

Stoneyburn P-P Lochgelly

 

North Region

 

Ellon Utd 2-2 Banchory

Maud 1-2 Inverness City

Stonehaven 1-2 Dufftown

East End 2-1 Buchanhaven

Deveronside 4-4 Burghead

Forres Th 6-2 Whitehills

Nairn St Ninian 3-1 Islavale

New Elgin 6-3 Spey Valley

Aberdeen Uni 2-2 Colony Park

Stoneywood Parkvale 4-2 Newmachar

Culter 4-0 Fraserburgh Utd

Dyce Jnrs 4-0 Sunnybank

Glentanar 1-10 Hermes

Hall Russell 1-1 Lewis Utd

Montrose Roselea 1-1 Cruden Bay

Newburgh Thistle 0-1 Longside

Be the first to comment

Leave a Reply