Non League Results

Non league

Highland League

 

Deveronvale 2-3 Brora Rangers

Formartine Utd 5-0 Nairn County

Forres Mechs 2-3 Huntly

Fraserburgh 3-0 Strathspey Thistle

Inverurie Loco’s 4-0 Fort William

Keith 1-2 Turriff Utd

Rothes 6-2 Clachnacuddin

Wick Academy 6-0 Lossiemouth

 

Lowland League

 

Eyemouth 3-4 Tynecastle

Heriot Watt 4-1 Tweedmouth

Dalbeattie 2-4 BSC Glasgow

East Kilbride FC 1-1 Stirling Uni

Edusport Academy 2-1 Cumbernauld Colts

Gretna 1-0 Edinburgh Uni

Selkirk 4-0 Gala Fairydean Rovers

Vale of Leithen 2-0 Hawick RA

Whitehill 1-2 Civil Service

 

 

 

West Region

 

Clydebank 1-2 Beith

Hurlford 4-1 Arthurlie

Kilwinning 1-2 Pollok

Rob Roy 5-2 Kilbirnie

Cambuslang 2-1 Rutherglen

Darvel 4-5 Cumbernauld

Largs 1-4 Troon

Larkhall 3-2 Kilsyth

Petershill 4-0 Irvine Meadow

Renfrew 2-0 Kello

Shettleston 0-0 Maryhill

Ardeer 1-4 Craigmark

Ardrossan 2-3 Lugar

Irvine Vics 5-3 Maybole

Muirkirk 1-5 Dalry

Saltcoats P-P Whitletts

EK Thistle 1-2 Greenock

G Perthshire 1-4 Rossvale

Lesmahagow 2-3 Wishaw

Neilston 2-1 Yoker

Shotts 0-1 Benburb

St Roch’s 3-1 Blantyre

Thorniewood 1-1 Port Glasgow

Ashfield 1-2 St Anthony’s

Dunipace 2-3 Carluke

Lanark 0-2 Bellshill

Newmains 1-5 Gartcairn

Royal Albert 4-1 Vale of Leven

Vale of Clyde 5-3 Johnstone

 

 

East Region

 

Downfield 3-1 Dalkeith

Armadale 0-1 Forfar WE

Arniston 0-2 Dunbar

Blairgowrie 1-2 Harthill

Broughty 1-4 East Craigie

Broxburn 3-3 Oakley

Camelon 4-2 Glenrothes

North End 0-3 Bonnyrigg

Dundee Violet 0-7 Bo’ness

Dundonald 9-3 Newburgh

Fauldhouse 4-0 Easthouses

Forfar Alb 1-7 Crossgates

Haddington 6-0 Kinnoull

Hill of Beath 2-1 Arbroath Vics

Jeanfield 0-3 Star Hearts

Kirriemuir 2-0 Lochee Harp

Livingston Utd 2-4 Craigroyston

Lochgelly 0-6 Lochee Utd

Lochore 7-2 Kirkcaldy

Luncarty 4-0 Stoneyburn

Penicuik 4-1 Bathgate

Pumpherston 4-1 Edinburgh

Rosyth 1-3 Coupar Angus

Scone 2-4 Blackburn Utd

St Andrews 1-5 Musselburgh

Tranent 1-1 Sauchie

West Calder 0-3 Carnoustie

Whitburn 2-2 Thornton

 

North Region

 

Banchory 3-4 Colony Park

Dufftown 1-2Hall Russell

Ellon Utd 2-0 Maud

Montrose Roselea 1-2 Dyce Jnrs

Newburgh Thistle 1-2 Stonehaven

Aberdeen Uni 3-9 Longside

Cruden Bay 0-4 East End

Glentanar 2-1 Fraserburgh Utd

Newmachar 2-2 Lewis Utd

Sunnybank 2-1 Stoneywood Parkvale

Forres Th 2-3 Deveronside

Islavale 1-1 New Elgin

Spey Valley 2-5 Burghead

Whitehills 1-3 Buckie Rov

Be the first to comment

Leave a Reply